Յուլիա Դալաքյան.Ռուսաստանի ամենահայտնի մոդելավորողներից մեկը հայուհի է. լուսանկարներ
Wnews.am-ը շարունակում է ներկայացնել  հեղինակավոր հայուհիներին։ Այս անգամ ներկայացնում ենք Յուլիա Դալաքյանին, ով  արտերկրում նորաձեւ հագուստի ամենավառ եւ ակտուալ դիզայներներից է։ Նրա մոտ հագուստ են պատվիրում Ռուսաստանի հայտնի դերասանուհիները, գործարար կանայք եւ այլն։
FMR12_Julia-Dalakian
Յուլիան դեռ մանկուց վստահ էր, որ հագուստ է ստեղծելու։ Նա աշխատել է Վյաչեսլավ Զայցեւի նորաձեւության տանը, սովորել Տեքստիլի ինտիտուտում, մասնակցել Միլանի, Բեռլինի, Բրյուսելի եւ այլ նորաձեւության միջազգային կենտրոնների  ցուցադրություններին, համագործկցել Cavalli նորաձեւության տան հետ։
670x504_8367
Դալաքյանի առաջին հավաքածուն ստեղծվել է Միլանում 1989թ.։ Նույն տարում մոդելավորողը հիմնեց հեղինակային «Յուլիա» անվամբ զգեստները։ Ավելի քան 25 տարի է, Յուլիա Դալաքյան անունը գոյություն ունի ռուսական նորաձեւության շուկայում։
Այս տարիների ընթացքում Դալաքյանն անցել է հեղինակային ատելյեյից մինչեւ լիարժեք նորաձեւության տուն հիմնելու  ճանապարհը։
img_1c97ede47a50b23477a23e7ff1df100a
2005թ. հոկտեմբերին Մոսկվայում բացվեց  store Julia Dalakyan։ Նրա մոտ են հագնվում գործարար կանայք, մայրաքաղաքի բոմոնդի ներկայացուցիչները, կինոյի եւ շոու բիզնեսի աստղերը, հաղորդավարուհիները եւ այլն։