Վաշինգտոնում նախագահի պաշտոնակալության փորձնական արարողություն է անցկացվել
МЕЖДУНАРОДНОЕ Միացյալ Նահանգների մայրաքաղաքի Կապիտոլիումի բլրին Կոնգրեսի շենքի մոտ հունվարի 15-ին նախագահի պաշտոնակալության փորձնական արարողություն Է անցկացվել: Դրա հիմնական տարրը դարձել Է այն գործողությունների մշակումը, որոնք կապված են ԱՄՆ-ի հաջորդ նախագահ եւ փոխնախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ Մայքլ Փենսի երդմնատվության հետ: Քաղաքական գործիչներÕ « եւ նրանց կանանց դերերը խաղացել են ԱՄՆ-ի զինված ուժերի ցամաքային զորքերի երաժշտական խմբի մասնակիցները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Զինծառայողները նաեւ փորձել են Սպիտակ տնից «Ամերիկայի գլխավոր փողոցով»՝ Փենսիլվանիա-ավենյուով, դեպի պաշտոնակալության վայրը ընտրված նախագահի ուղեւորությունը, փողոց, որի երկայնքով արդեն կանգնեցվել են հանդիսականների համար նախատեսված տրիբունաները: Այս պատճառով ոստիկանությունը փակել Էր Վաշինգտոնի՝ գործնականում ամբողջ կենտրոնը, ինչը կիրակի օրը որոշ չափով դժվարացրել Է երթեւեկությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը: