Ամերիկացիները շոկի մեջ էին, երբ տեսան, թե ում հետ է ցանկանում ամուսնանալ այս 12–ամյա աղջնակը (լուսանկարներ)
Երբեմն որևէ գլոբալ խնդրի մասին առավել հստակ պատկերացում կազմելու ու դրա կարևորությունը գիտակցելու համար անհրաժեշտ է, որ այդ ամենը տեղի ունենա անմիջապես մարդու աչքի առաջ:
Առաջնորդվելով այս սկզբունքով` բլոգեր Քոբի Փերսինը որոշել է Նյու Յորքի կենտրոնում ուշագրավ սոցիալական փորձարկում անցկացնել` մանկահասակ աղջիկներին տարեց տղամարդկանց կնության տալու տարածված պրակտիկայի խնդրի վերաբերյալ:
Ինչպես նշում է The Daily Mail-ը, այդ նպատակով Փերսին Նյու Յորքի ամենամարդաշատ հատվածներից մեկում` Թայմս Սքուեր հրապարակում, կազմակերպել է 65-ամյա տղամարդու ու 12-ամյա աղջկա «ամուսնությունը»:
21-ամյա երիտասարդը պատմել է, որ այս փորձարկումն իրականացրել է մանկահասակ աղջիկներին կնության տալու վերաբերյալ շարքային ամերիկացիների արձագանքը պարզելու, ինչպես նաև նրանց այս խնդրի մասին ավելի տեղեկացված դարձնելու համար:
Դատելով ստորև հրապարակված տեսանյութից` կարելի է հասկանալ, թե որքան բացասական վերաբերմունք ունեն անցորդներն այս երևույթի հանդեպ։
Shocked: A social experiment by YouTube star Coby Persin, 21, sees a groom of 65 and a bride who is just 12 years old pose for cameras in Times Square
Grabbing attention: As the newlyweds posed for pictures in the busy square, people gawk in disbeliefConfronted: Some of the people are so upset by the sight of the pair that they approach the groom with questions and angerGathering a crowd: Soon enough, the attention brings dozens of people to be staring at the coupleTaking action: This woman handles the situation calmly, eventually taking the childs arm and leading her away from her husbandSplitting up: These two men insist on getting the young girl away from the man and taking her to police