Հայ քաղաքական գործիչների ընկերները. լուսանկարներ
Իսկական ընկերը բարիքներից մեծագույնն է. Լառոշֆուկոյի խոսքերը միշտ էլ արդիական են։
Հայ քաղաքական գործիչներն էլ, ինչպես բոլորս, ունեն ընկերներ. նրանք ինչպես քաղաքական ասպարեզից են, այնպես էլ` դրանից դուրս։
Wnews.am-ը ներկայացնում է հայ քաղաքական գործիչների հայտնի և անհայտ ընկերներին։
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի դեսպան, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մտերիմ ընկերն է։arm142872765888
Մտերիմ ընկերներ են նաեւ գեներալ պատգամավորներ Մանվել Գրիգորյանն ու Սեյրան Սարոյանը։
4771751418038929
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն ու հայտնի գործարար, ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ընկերներ են։ Այս մասին հայտարարել է նաեւ Արա Աբրահամյանը.
«Իմ հարաբերությունները Գագիկ Ծառուկյանի հետ շատ լավ են: Գագիկ Ծառուկյանն իմ ընկերն է», – ասել է նա։
Ի դեպ, Արա Աբրահամյանն ընկերություն է անում նաեւ ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հետ.
FotorCreated9
Մտերիմ ընկերներ են նաեւ «Տաշիր» ընկերությունների նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը։
10487067145_2145369148_b
Նրանք ընտանիքներով հաճախ իրենց հանգիստն են վայելում Դուբայում։
Taron_Ashotyan
«Ես որպես ընկեր շատ եմ երկրպագում Տարոն Մարգարյանին, իր հաջողությունները իմ հաջողություններն են, իր խնդիրները իմ խնդիրներն են ե՛ւ որպես ընկեր, ե՛ւ որպես կուսակից ընկեր, ե՛ւ որպես իր ընտանիքին մոտիկ մարդ»,-մի առիթով ասել է ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը։ashotyan
«Ընտանիքից հետո ընկերությունը մարդու գոյության երկրորդ նախապայմանն է»,- ֆեյսբուքյան իր էջում ընկերների հետ լուսանկարի ներքո գրել է  Արմեն Աշոտյանը։