Արտահայտություններ, որոնք ընդմիշտ պետք է մոռանալ
Ահա չորս արտահայտություն, որոնց մասին արժե ընդմիշտ մոռանալ.
1. «Ես մշտապես…»
Ո՛չ, ո՛չ մշտապես: Հնարավոր է, դա եղել է մեկ անգամ կամ դրանով զբաղվել եք անցյալում, բայց ոչ մշտապես: Չարժե ծրագրավորել սեփական ապագան: Խուսափեք միանշանակ արտահայտություններից: Կյանքը մշտական շարժման մեջ է: Այսօր դուք այն մարդը չեք, ինչպիսին եղել եք մեկ տարի, ամիս կամ նույնիսկ մեկ օր առաջ: Ասելով՝  «Ես միշտ ծխել եմ», դուք ենթադրում եք, որ ծխել եք նաեւ մոր արգանդում: Ձեր գլխին սահմանափակվածության անեծք մի բերեք: «Մշտապես» հասկացություն գոյություն չունի: Դրա փոխարեն ասեք. «Անցյալում ես…» կամ «Այս անգամ չհաջողվեց»:
2. «Օ՛յ, ինչ եք ասում»
Մարդկանց տարօրինակությունն արտահայտվում է նրանում, որ նրանք ձգտում են այլոց աջակցությանը, բայց դա ստանալով՝ սկսում են համեստություն խաղալ կամ աղերսել սեփական արժանապատվությունը: Սովորաբար այս արտահայտությունը հետեւում է հաճոյախոսությանը: Նույն հաջողությամբ կարելի ասել՝ «Ես այդքան էլ վատը չեմ»: Վստահություն ձեռք բերելու ամենաարագ միջոցներից մեկը՝ ձեր իսկապես լավը լինելու մասին հաճոյախոսությունն ընդունելն է: Յուրաքանչյուրն օժտված է դրական հատկանիշներով: Ներքին դատարկությունը նաեւ արտաքին դատարկություն է: Սեփական առավելությունների վերաբերյալ գովասանքներին վերաբերվեք առանց կեղծ համեստության: Հաճոյախոսություն ստանալով՝ պատասխանեք արժանապատվորեն, անկեղծորեն եւ շնորհակալությամբ:
3. «Նա ունի… Դա արդարացի չէ»