Ինչպե՞ս սկանդալային վեճից հետո բարիշեցին Մերի Հակոբյանն ու Անահիտ Մխիթարյանը
Մոտ մեկ տարի առաջ իսկական սկանդալ էր հասունացել «Հարազատ թշնամին» հեռուստասերիալից հայտնի Մերի Հակոբյանի և մի շարք հայտնի հեռուստասերիալների սցենարիստ Անահիտ Մխիթարյանի միջև։
Նրանց կռվախնձոր էր դարձել «Բախտաբեր» հեռուստասերիալի սաունդթրեքը, որը կարտարում է Արման Թովմասյանը։ Բանն այն է, որ որպես երգի խոսքերի հեղինակ նշել էր Անահիտ Մխիթարյանի անունը, իսկ Մերին աղմկում էր, որ այդ երգի խոսքերն ինքն է գրել, Անահիտը համահեղիակ է, քանի որ որոշ բառեր է փոխել։ Այն, որ երգի մի մասը գրել էր Մերին, մյուս մասը՝ Անահիտը, հաստատել էր նաև երգի երաժշտության հեղինակ Ռիչարդ Մադլենյանը։
Մերին առիթը բաց չէր թողնում հարցազրույղց տալու և խոսելու այս թեմայով, ասելու, թե պահանջելու է վերականգնել իր ոտնահարված իրավունքները, Անահիտը միայն նշել էր, որ չի ճանաչում Մերիին։ Վերջինս թեև երկար աղմկեց, գործնականում որևէ քայլ այդպես էլ չարեց։
Հետաքրքիրն այն է, որ այսպիսի աղմուկից հետո հիմա նաև Անահիտը համագործակցումն են. բանն այն է, որ Մերին նկարահանվում է «ATV»-ի նոր՝ «Աբելի քույրը» հեռուստասերիալում, որի սցենարի հեղինակը Անահիտ Մխիթարյանն է։
Մեր տեղեկություններով՝ Մերին մտավախություն է հայտնել, որ Անահիտը կարող է «վատ բաներ» գրել իր կերպարի համար, իսկ ահա Անահիտը չի քննարկել Մերիի մասնակցությունը սերիալում և որևէ մտավախություն չի հայտնել։