Մկրտիչ Արզումանյանը՝ «Փախիր կամ ամուսնացիր» ֆիլմի եւ Իվետա Մուկուչյանի խաղի մասին
Style.news.am-ը գրում է.
Մարտի 3-ից մեծ էկրաններին կհայտնվի Մկրտիչ Արզումանյանի մասնակցությամբ նոր կատակերգություն, որը կոչվում է «Փախիր կամ ամուսնացիր»։ Այս առթիվ այսօր՝ փետրվարի 26-ին, կայացավ մամուլի ասուլիս, որի ընթացքում սիրված դերասանը խոսեց ֆիլմի սյուժեի եւ գլխավոր դերակատարուհի Իվետա Մուկուչյանի խաղի մասին.
«Ֆիլմը պատմում է մի տաքսու վարորդի մասին, որն իր ավտոմեքենան ժառանգություն է ստացել հորից՝ Արշավիր Խոջոյանից։ Նա խորհրդային տարիներին ստեղծել է առաջին հայկական մարդատար մեքենայի մոդելը եւ այն կոչել «Հրթիռ» («ЕрАЗ Ракета»)։ Նկարահանումները սկսել ենք ամռանը։ Սա մեր առաջին համագործակցությունն էր պրոդյուսեր Տիգրան Համբարձումյանի հետ»,-ասում է Մկրտիչ Արզումանյանը, որը բացի գլխավոր դերակատար լինելուց նաեւ հանդիսանում է ֆիլմի պրոդյուսեր։
Դերասանի խոսքերով՝ ֆիլմի շուրջ համախմբվել են պրոֆեսիոնալ դերասաններ եւ հրաշալի տեխնիկական անձնակազմ։ Նա, հատկապես, տպավորված է Իվետա Մուկուչյանի խաղով.
«Իվետան շատ տաղանդավոր եւ աշխատասեր անձնավորություն է։ Մենք օրը 2-3 ժամ փորձեր էինք անում օնլայն տարբերակով, քանի որ այդ ընթացքում նա Հայաստանում չէր։ Սկզբում, իհարկե, մտավախություն կար, քանի որ Իվետան երբեք չէր նկարահանվել ֆիլմում, առավել եւս երգիծական ժանրում, սակայն վերջում նա այնքան ինձ տպավորեց, որ նույնիսկ հուզվել էի»,-խոստովանում է Մկրտիչն՝ ավելացնելով, որ իր ընտրությունը կանգ է առել հենց Իվետա Մուկուչյանի վրա, քանի որ դիտելով վերջինիս տեսահոլովակներից մեկը, զգացել է, որ նա իր խառնվածքով ամբողջովին կհամապատասխանի ֆիլմի դերակատարուհուն։
Պրոդյուսեր Տիգրան Համբարձումյանի համար մեծ հպարտություն է համագործակցությունը Մկրտիչ Արզումանյանի հետ.
«Մեծ պատասխանատվություն էինք զգում, քանի որ մեր առջեւ նպատակ էինք դրել ստեղծել մի ֆիլմ, որը նման չի լինի այս ժանրի մյուս ֆիլմերին։ Ցանկացել ենք ստեղծել որակով աշխատանք, որը զերծ կլինի գռեհիկ արտահայտություններից եւ դրական լիցքեր կհաղորդի դիտողներին»,-ասում է պրոդյուսերը։
«Փախիր կամ ամուսնացիր» ֆիլմի պրեմիերան կկայանա մարտի 3-ին։ Պրոդյուսերների խոսքով այն չունի տարիքային սահմանափակում եւ նախատեսված է բոլորի համար։