Մոսո Կարապետյանը՝ իր և Քրիստինայի սիրո պատմության և մոտալուտ ամուսնության մասին (լուսանկարներ)
Երիտասարդ դերասան Մոսո Կարապետյանը (նա լայն ճանաչում ձեռք բերեց  «Ֆուլ հաուս» սիթքոմում Հրաչին մարմնավորելով) տարիներ հետո գուցե մի սցենար գրի իր և ամերիկաբնակ Քրիստինեի գլխապտուտ ու սրընթաց սիրո իրական պատմության հիման վրա:
Մեկ տարին էլ չբոլորած նրանց բուռն սիրավեպը 2015-ի վերջին պսակվեց ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած ճոխ նշանադրությամբ, որին, ի դեպ, ներկա էին դերասանի գործընկերները:
Բանն այն է, որ այդ ժամանակ Մոսոն դերասանական կազմում մասնակցում էր «Ֆուլ հաուսի» ամերիկյան հյուրախաղերին: Իսկ այս օրերին, երբ երիտասարդությունը պատրաստվում է Տեառնընդառաջի և Սուրբ Վալենտինի տոնակատարություններին, զույգը Հայաստանում է, ի դեպ, արդեն իսկ սկսել է պատրաստվել ոչ միայն այդ տոներին, այլև հարսանեկան հանդեսին: Մոսոյի և Քրիստինեի սիրո պատմության և ապագա միասնական կյանքի մասին զրուցեցինք դերասանի հետ:
- Որտե՞ղ և ինչպե՞ս եք ծանոթացել Ձեր ընտրյալի հետ, չէ,  որ ձեզ մի ամբողջ օվկիանոս էր բաժանում:
- Մեզ միավորեց ինտերնետը. ծանոթացել և առաջին անգամ շփվել ենք Facebook-ով` 2015-ի հունվարի 6-ին: Դրանից մի քանի ամիս անց ելույթներով մեկնեցի ԱՄՆ, և վերջապես հանդիպեցինք... ու միանգամից սիրահարվեցի: Հետո Քրիստինեն եկավ Հայաստան, հետո ես էլի գնացի ԱՄՆ... Այդպես առիթից առիթ հանդիպում էինք:
- Մոսո, իսկ ի՞նչը Քրիստինեի մեջ Ձեզ այդպես միանգամից գրավեց:
- Ամեն ինչը: Իսկույն հասկացա, որ ողջ կյանքիս ընթացքում հենց նա պետք է լինի կողքիս: Երևի միմյանց համար էինք ծնվել, թեև ապրում էինք միմյանցից հազարավոր կիլոմետրեր հեռու:
- Քրիստինեն Ձեզ «Ֆուլ հաուսից» արդեն ճանաչում էր:
- Ոչ, նա ինձ չէր ճանաչում: Բացի այն, որ Քրիստինեն այնտեղ է ծնվել ու մեծացել, նաև հիմնականում ամերիկացիների հետ է շփվում: Նա յոգայի ուսուցչուհի է:
- Ո՞վ և ինչպե՞ս է առաջինը սեր խոստովանել:
- Բնականաբար` ես: Բայց թե ինչպես, չեմ հիշում: