Այս հղի կնոջ փորիկը օր օրի ավելի էր մեծանում… ուլտրաձայնային հետազոտության արդյունքը ապշեցրեց բոլորին (ֆոտո)
Հոլին և Ռոհանը երիտասարդ զույգ են Ավստրալիայից, ովքեր արդեն երեք երեխա ունեն. 3, 2 և 1-ամյա տղաներ:
Բայց ծնողները երազում էին աղջիկ ունենալու մասին: Հաշվի չառնելով դժվարություններն ու տնային հոգսերը՝ Հոլին և Ռոհանը որոշեցին ունենալ չորրորդ երեխան:
6ae522e1f60227c7cc4d0bca4fda1959-800x785
Հոլին հղի էր: Բայց հղիությունն ընթանում էր ոչ սովորականի պես: Նրա փորիկը շատ արագ էր մեծանում, կարծես պատրաստվում էր պայթել: Երեք երեխաներ լույս աշխարհ բերած մայրիկը հասկանում էր, որ, սովորաբար, այդպիսի բան չի լինում հղիության ժամանակ:
356aea8ae807382164871c12cad4cd87-800x800
Ուլտրաձայնային հետազոտության ժամանակ ամեն ինչ պարզ դարձավ. Երիտասարդ ծնողները եռյակի էին սպասում: Սա իսկական շոկ էր այս, արդեն մեծ ընտանիքի համար: Նրանք նաև իմացան, որ փոքրիկներից մեկը բավարար քանակությամբ թթվածին չէր ստանում , և դեռ չծնված՝ պայքարում էր իր կյանքի համար, մայրիկի արգանդում: Այդ փոքրիկը եռյակի միակ աղջիկն էր, որի մասին այդքան երազում էին ծնողները:
5257ec12a5e2368006e990831f7de146-800x600
Ծնողները բարդ ընտրության առջև էին կանգնել. Փոքրիկը մահանում էր: Բժիշկներն առաջարկում էին վաղաժամ ծննդաբերություն՝ աղջկա կյանքը փրկելու համար, բայց այդ դեպքում երեք երեխաների կյանքերն էլ վտանգի տակ կլինեին: Երկրորդ տարբերակն էլ այն էր, որ թողեն փոքրիկը մահանա՝ հնարավորություն տալով մյուս երկուսին մինչև վերջ զարգանալ:
61f8e0efd1558ecd1e9606e8a0b1d4d3-800x800
Զույգը որոշեց ծննդաբերել վաղաժամ: Բայց մայրիկին տանջում էին այն մտքերը, արդյոք նա ճիշտ որոշում է կայացրել:
efd0b52e216baf5e38d92020723ceac9-800x800
Եռյակը լույս աշխարհ եկավ 28 շաբաթականում, նրանք շատ փոքրիկ էին և թույլ:
bbcf0f6c42027b4d9e258174f8caebd4-800x800
Մի քանի օր փոքրիկները մնացին հիվանդանոցում, և բարեբախտաբար, նրանց վիճակն օրեցօր լավանում էր:
be942dfbbc383811eaa0ab1892fa63ee-800x533
Մի քանի շաբաթ անց փոքրիկներին տուն տարան, որտեղ նրանց անհամբեր սպասում էին իրենց եղբայրները:
5617799b871daab0fe0855d815c66ff2-800x800
Մնում է միայն երջանկություն և համբերություն մաղթել այս հիանալի ընտանիքին: