ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն և Լյուդմիլա Սարգսյանը կողմ էին. բյուջեն ընդունվեց
Քիչ առաջ ՀՀ Ազգային ժողովն ընդունեց 2016 թվականի գլխավոր ֆինանսական փաստաթուղթը՝ բյուջեն: Past.am-ի փոխանցմամբ՝ բյուջեին կողմ է քվեարկել 97 պատգամավոր, դեմ՝ 12-ը, 3-ը՝ձեռնպահ:
Քվեարկությունից առաջ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը հայտարարեց. «Վստահ եմ, որ կլինեն հերոսաբար դեմ և կողմ քվեարկողներ: Մենք չենք մասնակցելու քվեարկությանը»:
ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը հակադարձեց. «Այստեղ հերոսության դրսևորման շքահանդես չկա, մենք սթափ ու պրագմատիկ կողմ ենք»:
Կողմ քվեարկեցին ՀՀԿ և ԲՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչները և ՀԱԿ պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը: Դեմ էին ՕԵԿ-ը, նաև պատգամավորներ Զարուհի Փոստանջյանը, Թևան Պողոսյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Տիգրան Ուրիխանյանը, Խաչատուր Քոքոբելյանը: Ձեռնպահ քվեարկեցին Ստեփան Մարգարյանը, Վահե Հովհաննիսյանն ու Էլինար Վարդանյանը:
Նշենք, որ բյուջեի եկամուտային մասը կազմում 1 տրիլիոն 186.3 միլիարդ դրամ, ծախսերը՝ 1 տրիլիոն 377 միլիարդ դրամ, դեֆիցիտը՝ 197 միլիարդ դրամ: Գալիք տարի նախատեսվում է 2.2 տոկոս տնտեսական աճ: