ԲՀԿ-ում ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեին դեմ քվեարկելու իմաստ չեն տեսնում
Հայաստանի Հանրապետության 2016թ. պետական բյուջեն հնրավորությունների, կայունության և որոշակի զարգացում ապահովող բյուջե է:
Այս մասին Ազգային ժողովում խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորՎահան Բաբայանը: «Դուք գիտեք, որ մեր երկրում կան բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք այս բյուջեն չի կարող լուծել, ինչի մասին ևս մենք արդեն խոսել ենք: Բայց մենք նաև ընդգծել ենք, որ այս բյուջեն արտացոլում է այն հիմնական ուղղությունները, որոնք մենք առաջ ենք քաշել տարիներ շարունակ»,- նշեց Բաբայան ը:
Մանրամասնելով խոսքը՝ Բաբայանը նկատեց, որ բյուջեում ներառված են շատ կարևոր ծրագրեր, որոնց մասին ժամանակին խոսել է ԲՀԿ-ն, հանդես է եկել օրենսդրական նախաձեռնություններով ու անցկացրել խորհրդարանում: «Խոսքն արդյունաբերական գոտիների ստեղծման, հնգամյա արդյունաբերական ծրագրի, ընտանեկան բիզնեսի զարգացման, սահմանամերձ համայնքներին հարկային արտոնությունների տրամադրման, արտահանման խթանման մասին: Կան բաներ, որ մենք օրենսդրական նախաձեռնություններով անցկացրել ենք խորհրդարանում, որոնք բխում են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության տնտե սական ծրագրի դրույթներից»,- ասաց պատգամավորը:
Նա նշեց, որ իրենք դրական են տրամադրված և ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեին դեմ քվեարկելու իմաստ չեն տեսնում: Բաբայանը հավելեց, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը քվեարկությունից առաջ կհայտնի, թե ինչպես է քվեարկելու բյուջեի նախագծին: