Ռուսական ռազմակայանի զինծառայողները սովորում են պայմանական հակառակորդին ոչնչացնել Հայաստանի լեռներում
МЕЖДУНАРОДНОЕ Հայաստանում տեղակայված ռուսական ռազմակայանի «Կամխուտ» եւ «Ալագյազ» բարձրլեռնային զորափորձարաններում սկսվել Է մոտոհրաձգային եւ հատուկ ստորաբաժանումների մարտական տեխնիկայի, հաշվարկների եւ ջոկերի անձնակազմերի համատեղ ուսուցումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից, դաշտային պարապմունքներին մասնակցում են 1,5 հազարից ավելի զինծառայողներ՝ «Ռատնիկ» ժամանակակից հանդերձանքով, եւ գործի Է դրված շուրջ 150 միավոր ռազմական եւ հատուկ տեխնիկա, այդ թվում՝ կապի, նավիգացիայի եւ հետախուզության նորագույն համալիրներ:
Ջոկերի մարտական գործակցության ընթացքում զինծառայողները 50-ից ավելի նորմատիվներ կյուրացնեն տակտիկական, ինժեներային, կրակային, հատուկ պատրաստության եւ տեխնիկայի վարման պարապմունքների ընթացքում եւ կսովորեն կատարել պայմանական հակառակորդի ոչնչացման ուսումնամարտական առաջադրանքներ՝ պաշտպանվելիս եւ հարձակվելիս:
Ջոկերի ուսուցման առավել կարեւոր բաղադրիչներից մեկը գիշերային հրաձգությունն Է Կալաշնիկովի ինքնաձիգներից ու գնդացիրներից, դիպուկահար հրացաններից, ՌՊԳ-7 ձեռքի հակատանկային նռնականետերից եւ մարտական մեքենաների սպառազինությունից: