Երբեք չեմ օգտվել քավոր-սանիկի գործոնից. Էմմա Ասատրյանը մեկնաբանել է հոր աջակցության մասին լուրերը (լուսանկարներ)
Armlur.am-ը գրում է․
Ամիսներ առաջ «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում ջազ երգչուհի Էմմա Ասատրյանը խոստացել էր առաջիկայում վերադառնալ երգարվեստ: Նշենք, որ նա իր առաջնեկի ծնունդից հետո ամբողջովին նվիրվել է երեխային եւ արդեն հինգ ամիս է` զբաղվում է նրա խնամքով:
14054656_1119393368141728_2112541221_n
Այսպիսով` ամիսներն անցան, սակայն Էմման ասպարեզում դեռեւս չի երեւում. «Ճիշտն ասած` մեր ոլորտն ինձ մի տեսակ մահացած է թվում, այն կարծես սառած վիճակում լինի: Ես չեմ պատրաստվում հանդես գալ այնպիսի երգերով, որոնցով ներկայանում է մեր շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչների զգալի մասը: Այսօր բոլոր հեռուստաընկերությունները եթեր են տրամադրում հենց այն աստղերին, որոնց ամեն օր նույն այդ եթերով փնովում են:
Հիմա ասպարեզում ուժեղ լճացում է, անգամ իմ սաները արդեն չգիտեն, թե ինչ անեն, քանի որ իրավիճակն անմիջականորեն բացասական ազդեցություն է ունենում նաեւ կրտսեր սերնդի գործունեության վրա»,- նկատեց Էմման` հույս հայտնելով, որ այս ամենն աստիճանաբար կբարելավվի: Այնուամենայնիվ, նա տեղեկացրեց, որ կենդանի նվագակցությամբ մենահամերգով, թեկուզ ակումբային համերգներով հանդես գալու ցանկություն ունի, իսկ թե որտեղ եւ երբ, դեռեւս չի կարող հստակ ասել:
14017713_1119393008141764_1846534820_n
Գաղտնիք չէ, որ երբ խոսվում է էմմա Ասատրյանի գրանցած հաջողություններից, հաճախ հետկուլիսային խոսակցություններ են պտտվում այն մասին, թե Հայաստանի երգի պետական թատրոնի տնօրեն, Ջազ բենդի, Ինգա եւ Անուշ Արշակյանների պրոդյուսեր, «Շարմ հոլդինգ»-ի, Հանրային հեռուստաընկերության երաժշտական պրոդյուսեր Արթուր Ասատրյանի դուստրը հաճախ գործի է դնում իր անձնական կապերը. «Ասեմ, որ երբեք չեմ օգտվել քավոր-սանիկի գործոնից: Ի դեպ, այնպես է ստացվել, որ մի քանի տարի անընդմեջ «Մանկական Եվրատեսիլ»-ին մասնակցել են հենց իմ սաները` Մոնիկա Ավանեսյանը, Դալիթան, Բեթթին, եւ մյուս թեկնածուների ծնողները հաճախ խոսակցություններ են տարածել այն մասին, թե իբր այս պարագայում եւս որոշիչ է եղել հորս գործոնը: Բայց ժամանակը ցույց է տվել, որ դա այդպես չէ, եւ այդ մարդիկ, կարծում եմ, համոզվել են դրանում»,-մեկնաբանեց Էմման:
14012084_1119393004808431_37127831_n
Վերջում «Շիկահեր ու կարճատես», «Ելակ», «Լեյլո» երգերի կատարողը խոստացավ, որ համերգային հարմար ծրագրից հրավեր ստանալու պարագայում կօգտագործի հնարավորությունը եւ կապ կհաստատի իր հանդիսատեսի հետ. «Ի վերջո, ես առանց երաժշտության ապրել չեմ կարող»,-եզրափակեց նա: