Բրազիլիայում նշանադրվել է աշխարհի ամենակարճահասակ զույգը (լուսանկարներ)
Բրազիլիայում 8 տարի հանդիպելուց հետո նշանադրվել է աշխարհի ամենակարճահասակ զույգը, որը մի քանի անգամ հայտնվել է ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում:
Ինչպես նշում է The Daily Mail-ը, 27-ամյա Կատյուշա Հոշինոյի և 30-ամյա Պաուլո Գաբրիել դա Սիլվա Բարոսի հասակը 88 սանտիմետրից մի փոքր է ավել:
Ամուսնանալուց հետո նրանք հույս ունեն պաշտոնապես գրանցվել Գինեսի ռեկորդների գրքում` ճանաչվելով աշխարհում ամենակարճահասակ ամուսնական զույգը:
Աղբյուրը մանրամասնում է, որ ներկայում այդ կոչումը կրում են 46-ամյա Դուգլաս Մաիստրե Բրեգեր դա Սիլվան և 43-ամյա Կլաուդիա Պերեյրա Ռոշան, ովքեր ամուսնացել են 18 տարի առաջ:
Paulo and Katyucia (pictured) both have forms of dwarfism. They stand at 34.8 inches and 35.2 inches respectively
Asking Katyucia to marry him was a nerve-inducing moment for Paulo. He finally popped the question (pictured) while the two shared a sushi dinner with a group of friends
Katyucia (pictured trying on wedding outfits) didnt reciprocate Paulos affection at first and even blocked him on social media after they met