6 արդյունավետ միջոց՝ սպիտակ հագուստին նոր կյանք տալու համար
Բոլորս էլ ունենք սպիտակ հագուստ, որը չենք կարողանում հագնել գունային խնդիրների պատճառով։ Այդ հագուստը շատ արագ կեղտոտվում է և պատվում դժվարանցանելի հետքերով, ինչից հետո դառնում է անպիտան հետագա օգտագործման համար։ Սակայն այս խնդիրները արդեն լուծելի են. ձեզ ենք ներկայացնում արդյունավետ միջոցներ՝ սպիտակ հագուստին նոր կյանք տալու համար.
Դժվարանցանելի հետքերը վերացնելու եղանակ
Տաքացնում են 2 լիտր ջուր և մեջը մզում 3 թարմ կիտրոն։ Ստացվածին ավելացնում ենք 1 ճ.գդ. աղ և ¼ -դ բաժամ լվացքի փոշի։ Սպիտակ հագուստը ամբողջոությամբ խորասուզում ենք հեղուկի մեջ և սպասում 40 րոպե, ինչից հետո մաքուր ջրով լվանում են հագուստը և չորացնում։
Անանցանելի հետքերը վերացնելու եղանակ
Հետքի վրա լցնում ենք 1 ճ. գդ. սոդա, ինչից հետո այդ մասը տրորում են կիտրոնի մի կեսով այնպես, որ հյութը միջից դուրս գա։ Այդպես հագուստը թողնում ենք 15 րոպե ինչից հետո լվացնում տաք ջրով։
Ունիվերսալ սպիտակեցնով միջոց
Կտրատում ենք 2 կիտրոն և կտորներն ավելացնում 1 լիտր եռացված ջրի մեջ։ Այնուհետև հագուստը խորասուզում ենք ստացված լուծույթի մեջ և թողնում այդպես 40 րոպե, ինչից հետո լվանում ենք հագուստը լվացքի մեքենայի պարզ ռեժիմով։
Սպիտակեցնող միջոց նուրբ գործվածքների համար
Վերցնում ենք 2 ջուր և մեջն ավելացնում 1/4 –րդ բաժակ լվացքի փոշի ու 1/4 –րդ բաժակ ջրածնի պերօքսիդ։ Հագուսը ընկղմուն ենք ստացված լուծույթի մեջ և թողնում այդպես 30 րոպե, ինչից հետո լվանում են սառը ջրով։
Ինտենսիվ արդյունքի համար
Վեցնում ենք 1 լիտր ջուր և մեջը ավելացնում 1/4 -րդ բաժակ ջրածնի պերօքսիդ։ Ստացված լուծույթին ավելացնում ենք 4 կալթիլ ամոնիակ և հագուստը ընկղմոմ ստացվածի մեջ։ Սպասոմ ենք 10 րոպե, ինչից հետո լավնում հագուստը ջրով։
Անկողնաի սպիտակեղենը թարմացնելու միջոց
Սպիտակեղենը ընկղմուն ենք մածունի մեջ և այդպես թողնում 1 – 2 ժամ։ Այուհետև լվացնում ենք այդ ամենը լվացքի մեքենայով։ Ցանկալի արդյունքին 1 –ին անագամից չհասնելու դեպքում կարելի է նաև կրկնել ևս մեկ անգամ։