«Չծրագրված հանդիպումներ, չնախատեսված սեր և ամուսնության անսպասելի առաջարկ...». «Կյանքի կարուսել» սերիալի դերասանների սիրո պատմությունը
«Կյանքի կարուսել» հեռուստասերիալի դերասաններ Անդրանիկ Զաքարյանն ու Արաքսյա Մելիքյանը արդեն բավական երկար ժամանակ է, ինչ ամուսնացել են և ապրում են համերաշխ ու երջանիկ ընտանեկան կյանքով:
Սիրված դերասանները ունեն երկու հրաշք բալիկներ, որոնք էլ ավելի են մտերմացնում ու կատարյալ դարձնում ամուսինների հարաբերությունները:
Արաքսյայի և Անդրանիկի սիրո պատմությունը սկսվել է դեռ նրանց ուսանողական տարիներից: Երկուսն էլ սովորում էին միևնույն կուրսում:
«Հանդիպել ենք Թատերական ինստիտուտում, սովորել ենք մի կուրսում, չնայած տարիքային տարբերությանը։ Այնպես ստացվեց, որ Անդրանիկի համար սա երկրորդ բարձրագույն կրթությունն էր, քանի որ նա ավարտել էր նաեւ Ռոմանոս Մելիքյանի անվան Պետական երաժշտական քոլեջի շվիի ու դուդուկի բաժինը»,- հարցազրույցներից մեկի ժամանակ նշել է դերասանուհին:
Նրանց հարաբերությունների զարգացումը բավական արագ տեմպով էր առաջ շարժվում: Սկզբնական շրջանում լինելով շատ լավ ու մտերիմ ընկերներ, նրանք մի օր հասկանում են, որ դա ընկերությունից առավել է:
«Չէի ասի։ Առաջին հերթին մենք լավ ընկերներ էին։ Հետո էր, որ մեր ընկերությունը վերաճեց սիրո, իսկ այժմ արդեն՝ ընտանիքի։ Չնայած, որ մեր բնավորությունները շատ տարբեր են, մեր հայացքները նույն ուղղությամբ են նայում»,- նշել է դերասանուհին:
«Չծրագրված հանդիպումներ, չնախատեսված սեր և հանկարծակի ամուսնության առաջարկ: Մեր հանդիպումները ծրագրված չեն եղել, մենք չենք ժամադրվել։ Հանդիպել ենք լսարաններում՝ դասերի ժամանակ, թատրոնում փորձերի ժամանակ։ Մի խոսքով, մեր ուսանողական կյանքն ուղեկցվում էր սիրով ու հանդիպումներով»։