Խոնարհվում եմ Մարտի 1-ի զոհերի բոլոր հարազատների առաջ. Նիկոլ Փաշինյան
Նիկոլ Փաշինյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
1 տարի 11 ամսյա բանտարկությունից հետո 2011 թվականի մայիսի 27-ին համաներմամբ ազատ արձակվեցի «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկից: Նկարում՝ իմ ազատության առաջին վայրկյաններն են:
Շնորհակալ եմ բոլոր այն փաստաբաններին, ովքեր պաշտպանել են քաղբանտարկյալների՝ այդ թվում իմ շահերը:
Շնորհակալ եմ բոլոր իրավապաշտպաններին, ովքեր զբաղվել են քաղբանտարկյալների, այդ թվում իմ գործերով:
Շնորհակալ եմ այն մտավորականներին, ովքեր ձայն են բարձրացրել քաղբանտարկյալների, այդ թվում իմ ազատության համար:
Շնորհակալ եմ այն քաղաքական գործիչներին, քաղաքական ուժերին, անհատ քաղաքացիներին, ովքեր պայքարել են քաղբանտարկյալների, այդ թվում իմ ազատության համար:
Շնորհակալ եմ լրագրող գործընկերներիս, ովքեր հանրային ուշադրութան կենտրոնում են պահել քաղբանտարկյալների, այդ թվում իմ հարցը:
Շնորհակալ եմ բոլոր այն մարդկանց, ովքեր ընդհատակում ապահովել են իմ կեցությունը, անվտանգությունը եւ հաղորդակցությունը արտաքին աշխարհի հետ:
Շնորհակալ եմ Քրեակատարողական ծառայության այն աշխատակիցներին, ովքեր նույնիսկ ամենադժնդակ օրերին չեն կորցրել իրենց մարդկային դեմքը:
Շնորհակալ եմ նաեւ Քրեակատարողական ծառայության այն աշխատակիցներին, ովքեր նույնիսկ ոչ այնքան դժնդակ օրերին մարդկային դեմքը կորցրել են զարմանալի հաճախությամբ:
Նրանք ինձ օգնել են լինել ավելի ուժեղ, քան կարելի է պատկերացնել:
Եւ՝ ի վերջո, խոնարհվում եմ Մարտի 1-ի զոհերի բոլոր հարազատների առաջ:
Ներեցեք մեզ, որ չկարողացանք պահպանել Ձեր զավակների, եղբայրների, ամուսինների կյանքը: