Ով է ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի որդին եւ ինչով է զբաղվում նա (լուսանկարներ)
Ի տարբերություն Ռուստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դուստրերի՝ վարչապետ Դիմիտրի Մեդվեդեւի որդին՝ Իլյա Մեդեդեւը, չի թաքնվում հասարակությունից, չի փոխել անուն ազգանունը ծնողների հետ հաճախ է երեւում հասարակության առջեւ։
Օրինակ, նախորդ տարի մայիսի 9-ին՝ Հաղթանակի շքերթին, նա հոր կողքին էր։ Սպորտային տարբեր մրցաշարերի նույնպես Իլան հաճախ է այցելում։
Ավելին, 12 եւ 15 տարեկանում Իլյան նկարահանվել է «Ералаш» մանկական հաղորդաշարի մի քանի հատվածներով՝ կրկին իր անունով։
Ընդ որում, ինչպես հայտնի է դարձել, տղան ընդհանուր քաստինգ է անցել՝ բոլորի հետ միասին, ոչ ոքի մտքով չի էլ անցել, որ նա «VIP-կարգավիճակ» ունի։ Այսօր Իլյան 20 տարեկան է, մոսկովյան հեղինակավոր Միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտի ուսանող է, չորրորդ կուրսում է սովորում։
Նրա մասին ասում են՝ «նորմալ, կենսախինդ, ժպտերես տղա է», սակայն չի սիրում սոցկայքերում ակտիվ լինել։ Իլյան նաեւ չի շրջում թիկնապահներով, իրեն սովորական է պահում, սակայն ում հետ պատահի չի մտերմանում։