Ինչպես մաքրել ավշային համակարգը
3d render illustration of the male lymphatic system
Օրգանիզմում շրջանառվում է երեք անգամ ավել ավիշ, քան արյուն, բայց ավշային համակարգը փոխանցող, պոմպային մարմին չունի: Այդ պատճառով էլ, խորը շունչ քաշելով՝ դուք կխթանեք ավշի թարմացմանը:
Ավելի շատ շարժվեք
Ցատկերը, արագ քայլելը, ձգուներն ու այլ ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությունները լավ են ազդում ավշի շրջանառության վրա:
Շատ ջուր խմեք
Հեղուկի ոչ բավարար քանակության դեպքում տոքսինների դուրս բերումը դանդաղում է: Վնասակար նյութերը կուտակվում են և թունավորում են օրգանիզմը: Ավելի լավ արդյունքի համար, մի փոքր կիտրոնի հյութ ավելացրեք ջրի մեջ:
Մոռացեք քաղցրահամ գազավորված ըմպելիքի մասին
Նման ըմպելիքները շատ մեծ քանակությամբ շաքար են պարունակում: Ինչո՞ւ ծանրաբեռնել օրգանիզմը:
Կերեք թարմ մրգեր սոված ստամոքսին
Մրգերի մեծ մասը մեր ստամոքսը մարսում է 30 րոպեի ընթացքում: Դրանց մեջ պարունակվող թթուները և ֆերմենտները խթանում են մարսողության գործընթացի մեկնարկին:
6 Կերեք կանաչ բանջարեղեն
Դրանցում պարունակվող առատ քլորոֆիլը հիանալի մաքրում է ավիշը և արյունը:
Կերեք ընկուզեղեն
Ձեր օրգանիզմին, կանոնավոր կերպով, ճարպաթթուներ մատակարարեք՝ ակտիվ դետոքսիկացիայի համար: Հունական, բրազիլական ընկույզները, նուշը, պնդուկը, ինչպես նաև արևածաղկի և դդմի սերմերը, ձեզ կօգնեն այդ հարցում:
Խմեք խոտաբույսերով թեյեր
Խոտաբույսերից պատրաստված թեյերը դրական են ազդում ավշի վրա:
Մերսեք ինքներդ ձեզ
Ջրային պրոցեդուրաների ժամանակ, բնական մազմզուկներով, երկար բռնակով խոզանակով մերսումներ կատարեք: Մաշկի երկարությամբ՝ ներքևից վերև, շրջանաձև շարժումներ կատարեք. Ոտքերի մատներից դեպի ուսեր:
10 Ընդունի կոնտրաստային ցնցուղ
Սրա օգտակարության մասին շատ է խոսվում: Սառը ջուրը խթանում է գրեթե բոլոր օրգան-համակարգերի աշխատանքին: