Այս 3-ամյա աղջնակը 11 օր կորել էր անտառում. Կապշեք՝ իմանալով, թե «ով» է եղել նրա հետ այդ ողջ ընթացքում (ֆոտո, տեսանյութ)
3-ամյա Կարինա Չիկիտովան՝ Յակուտիայից, պատրաստվում էր այցելել իր հայրիկին, ով ապրում էր հարևան գյուղում: Ճանապարհն անցնում էր անտառի միջով, բայց աղջկա մայրիկը չէր անհանգստանում, քանի որ փոքրիկը շատ անգամներ էր արդեն գնացել այդ ճանապարհով: Հասնելով հարևան գյուղ՝ աղջիկը տանը չգտավ իր հայրիկին: Կարինան որոշեց փնտրել իր հայրիկին անտառում:
bfc66269139901e631a2ab1e7c0baeab-800x456
Նույնիսկ մեծահասակ տղամարդիկ այդ անտառ չէին մտնում առանց զենքի, այնտեղ գայլեր և արջեր կային: Այն բանից հետո, որ Կարինան՝ իր փոքրիկ շնիկի հետ, տուն չվերադարձավ մի քանի ժամ հետո, նրա ծնողները հասկացան, որ աղջիկը կյանքի և մահվան արանքում է գտնվում:
dea4b9e179af49cbe8e034238e97f4ff-714x800
Մայրն ու հայրն իրենց էին մեղադրում: Տարբեր փրկարար խմբեր էին զբաղվում Կարինայի որոնումներով: Բայց անօգուտ: Անցավ 10 օր, և ծնողներն արդեն սկսել էին համակերպվել ամենավատ մտքի հետ, որ կարող էր պատահած լիներ: Ամեն ինչ փոխվեց 11-րդ օրը, երբ տուն վերադարձավ աղջկա փոքրիկ շնիկը:
e8c50a284d8979ab525178328742710f-800x450
Փրկարարները մտածեցին, որ շունը թաղել է աղջկան անտառում, որովհետև նա մահացել է: Բայց տուն մտնելուն պես՝ շունը նորից շտապեց դեպի խուլ մացառուտները: Ծնողները հասկացան, որ պետք է հետևեն շնիկին:
01729185ec73227f59d93d0bde81ed90-800x563
Մի քանի կիլոմետր շան հետևից գնալով՝ փրկարարները տեսան աղջկան: Նա ողջ և առողջ էր, և վաղեցած աչքերով նայում էր մարդկանց: Փոքրիկը գտնվում էր ուժասպառ վիճակում, նա շատ քաղցած էր և մրսած:
085fa6ac10f6195247fe6009fd4d69ae-800x450
Տանն աղջկան սպասում էին ծնողները: Ավելի ուշ Կարինան պատմեց, թե ինչպես էր կերել հատապտուղներ, խոտ և տերևներ, որպեսզի կարողանա ողջ մնա:
e7a73223ef6f3e1ef8b3f43e78a39ca3-618x800
Իսկական հերոսուհի: Քաջ շնիկն իր հաչոցով հեռու էր վանել գայլերին և արջերին: Նրանք միմյանց տաքացրել են տասը օր: Շան շնորհիվ՝ Կարինայի պատմությունը երջանիկ ավարտ է ունեցել: Ի պատիվ քաջ չորքոտանի ընկերոջը՝ Յակուտիայի բնակիչները նրա արձանն են կանգնեցրել, որը խորհրդանշում է ընկերություն, հավատարմություն և սեր:
96738e5d53f4a18b3c71f765e32d03b2-800x454
Այժմ Կարինան համարյա թե լրիվ ուշքի է եկել ծանր արկածներից հետո: Փոքրիկ հավատարիմ ընկերն էլ իր հետ է: