Մեր երկրում սիրում են միայն հայհոյախառն, սուտ խոստումներով կերակրող քաղաքականությունն ու քաղաքական գործիչներին
Ռոբերտ Մելքոնյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Մեր երկրում սիրում են միայն աչք ծակող, հայհոյախառն, սուտ խոստումներով կերակրող, պոպուլիստական քաղաքականությունն ու քաղաքական գործիչներին: Սիրում են իրենց խաբեն, սին հույսեր տան ու այդ ամենի վրա լցնեն հայհոյա-անեծքախառն ելույթների սոուս՝ տեղական, կծու, թթու, սուր զգացողություններ առաջացնող…Որն ավարտվում է անպայման երազախաբությամբ, փսխումով կամ մոտակա զուգարանի փնտրտուքով…
Նման մեր սնկի նման աճող էժանագին լրատվությանը, դեղին մամուլին, երբ հարգի են և ընթերցվում են էժանագին տեղեկատվությունները, սեքսի, կրիմինալ հեղինակությունների, աստղիկների կյանքի, նրանց ներքնաշորերի, անկողնու, մարմնի բարեմասնությունների թերությունների վերաբերյալ հոդվածները, տեղեկատվությունը և իհարկե կիսամերկ նկարները: Երբ անտեսվում են կամ հարթաուղեղային մակարդակով ընդամենը աչքի անցկացվում գրագետ, լուրջ, մտահոգ, արդի, հուզող և կարևոր գրառումները, վերլուծություններն ու տեղեկատվությունը:
Նույնը քաղաքական դաշտում է, երբ դու <<փողոցային>> չես, պոպուլիստ չես, էժանագին էֆեկտների ու բազարային լեքսիկոնի չես տիրապետում, ճղճղան ձայնով, հիստերիկի նման մազերդ չես <<փիդռում>> ամբոխի առաջ, այլ լուրջ, կառուցողական, դանդաղ՝ բայց հետևողական ու սկզբունքային քաղաքականություն ես վարում, ապա դու <<քըխ>> ես, ծախված ես, լավը չես, ինչ-որ մեկի գործակալը կամ դրածոն ես: