ՀԱՊԿ առաքելությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի սահման դեռ չի ժամանել. Պեսկով
INTERNATIONAL NEWSՇուտով ջեռուցման սեզոնն է, իսկ էլ. էներգիայի համար վճարում եք չափազանց շատ։ Իսկ դուք գիտե՞ք, որ այսուհետ էլ. էներգիան յուրաքանչյուր ընտանիքում կարող է լինել անվճար։ Սեղմեք և ծանոթացեք պայմաններին` ԱՅՍՏԵՂ
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության առաքելությունը Հայաստան դեռ չի ժամանել։ Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Որքանով տեղյակ եմ, դեռ չի ժամանել (ՀԱՊԿ առաքելությունը – խմբ.)։ Որոշումը միայն երեկ ուշ երեկոյան է ընդունվել, այն դեռ պետք է ձևավորվի, պետք է տեղ հասնի», – ասել է Պեսկովը լրագրողներին։
Պեսկովը նշել է նաև, որ հայ–ադրբեջանական սահմանին լարվածությունը պահպանվում է։
«Լարվածությունը միանշանակ պահպանվում է։ Գիտեք, որ երեկ որոշում է կայացվել, որ ՀԱՊԿ առաքելությունը Զասի գլխավորությամբ կմեկնի սահման։ Նրանք պետությունների ղեկավարներին զեկույց կներկայացնեն, որը կուսումնասիրվի», – ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը։