«Նոր Հայաստանը» կրկին շարժվում է դեպի ԿԸՀ (լուսանկարներ, ուղիղ)
Երեւանի կենտրոնական փողոցներով անցնելուց եւ Ազատության հրապարակ հասնելուց կարճ ժամանակ անց «Նոր Հայաստանը» վերսկսեց երթը դեպի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Մինչեւ այդ «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարեց, որ պահանջում են ազատ արձակել Հանրապետության հրապարակից բերման ենթարկված՝ երթի 9 մասնակիցներին: Նա կրկնեց իրենց պահանջը՝ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը եւ սահմանադրական փոփոխությունների արդյունքների անվավեր ճանաչելը: Միեւնույն ժամանակ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ վաղը՝ Սպիտակի երկրաշարժի 27-րդ տարելիցին, ինքը մեկնելու է Գյումրի, Վանաձոր եւ Սպիտակ։
«Գնալու եմ «Նոր Հայաստանի» հարգանքի տուրքը մատուցելու մեր հայրենակիցներին: Ոչ թե փախչելու կամ ամաչելու, այլ նրանց վիշտը կիսելու»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ առաջիկա ժամերին, իրենք կշարունակեն մնալ փողոցում եւ պահանջել, որպեսզի ընդունվի ժողովրդի հաղթանակը:
«Շատ ընտրատեղամասերում «ոչ»-ը հաղթել է, բայց մեր փորձից գիտենք, որ մինչեւ արեւածագ շատ բան կփոխվի: Հանրապետականը հիմա խուճապի մեջ է, ժողով է անցկացնում, որոշում հետագա քայլերը: Բայց ինչ էլ որոշեք, ժողովուրդն արդեն ասել է` ձեզ չի վստահում: ՀՀԿ-ն այսօր պարտվեց Հայաստանի Հանրապետությանը»,– ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Վաղը 16:00-ին «Նոր Հայաստանը» կվերսկսի հանրահավաքը Ազատության հրապարակում: Երթն այժմ շարժվում է Թումանյան-Մաշտոցի պողոտա-Ֆրանսիայի հրապարակ-Բաղրամյան պողոտա-Մոսկովյան փողոց-Մաշտոցի պողոտա-Կորյոունի փողոց, ապա ԿԸՀ, այնտեղից Աբովյան փողոցով դեպի Սայաթ Նովա եւ կրկին Ազատության հրապարակ երթուղիով:
Նշենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին միացել են նրա կինն ու որդին: