Վահրամ Բաղդասարյանը վճռական է համարում կառավարության տրամադրվածությունը կոռուպցիայի և մենաշնորհների դեմ պայքարում
Հայաստանում կոռուպցիայի և մենաշնորհների դեմ պայքարը նոր չէ, որ սկսվել է: Ազգային ժողովում խորհրդարանական ճեպազրույցների շրջանակներում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: «Դուք լավ գիտեք, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարը բոլոր երկրներում էլ առաջնային խնդիր է համարվում, և մեր երկրում էլ այդ ուղղությամբ քայլեր արվել ե ն: Իսկապես այսօրվա իրավիճակն այնպիսին է, որ կառավարությունն ավելի վճռական է տրամադրված ավելի կտրուկ քայլերի գնալու առումով»,-ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:
Նա չցանկացավ ժամանակից շուտ ենթադրություններ անել՝ ընդգծելով, որ կոռուպցիայի և մենաշնորհների դեմ պայքարի արդյունքները հասարակությունը շուտով կտեսնի:
Դիտարկմանը, թե այդ պայքարի արդյունքում կարող են տուժել նաև որոշ պատգամավորներ, ովքեր բիզնես գործունեություն են ծավալում Վահրամ Բաղդասարյանը պատասխանեց.  «Մեկ անգամ չէ, որ հայտարարել են այն մասին, որ բիզնեսը պետք է տարանջատվի քաղաքականությունից: Մենք դրա կողմնակիցն ենք: Եթե կան պատգամավորներ, ովքեր բիզնեսով են զբաղվում, նրանք պետք է հետևություններ անեն»: