Անհնար է հիմա պատկերացնել, որ իմ կինը կարող էր լինե մեկ ուրիշը. Արմեն Ամիրյան
Wnews.am-ը ներկայացնում է շոու բիզնեսի ամենագեղեցիկ ընտանիքներից մեկին. Ամիրյանների ընտանիքին։
Հանրային ռադիոյի տնօրեն, Հայաստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ Արմեն Ամիրյանն ունի երեք զավակ՝որդին Հայկը եւ դուստրեր Սեդան ու Արինան։
11988603_856015074467241_2756860827449227800_n
«Իմ պատկերացմամբ՝ երջանկությունը կյանքում ինքնադրսեւորվել կարողանալն է: Երջանկությունը լավ ընտանիքն է, զավակները, այն սերն է, որ մարդ կարողանում է վայելել հասարակության շրջանում, ընտանիքում, շրջապատում: Ինձ շատ երջանիկ մարդ եմ համարում, որովհետեւ ունեմ այդ սերը»,- ասում է պարոն Ամիրյանը:
28hah
Արմեն Ամիրյանի կինը Նարինեն է։ 25 տարուց ավելի է, նրանք միասին են։
10453443_701550669913683_54584828973965536_n12118861_872873096114772_8735869703979231134_n284328_644504388899357_1299267395_n
«Ոչ միայն սիրահարվել եմ, այլեւ գիտակցել, թե ում հետ եմ ամուսնանում. երբեմն լինում է միայն սերը, հետագայում գիտակցությունը դավաճանում է սիրուն, կամ սերն է դավաճանում գիտակցությանը: Մենք ամուսնացել ենք ե՛ւ սիրով, ե՛ւ գիտակցությամբ»,- նշում է Արմեն Ամիրյանը:
11666292_879811728754242_3264545935803045182_naq
Նա չի կարող պատկերացնել, որ իր կինը կարող էր լինել մեկ ուրիշը:
«Իմ կինն իմ ստեղծագործական, աշխատանքային ճանապարհին միշտ իմ կողքին է եղել, միշտ փորձել է ինձ համար հավելյալ դռներ բացել իմ գիտակցության, մտածողության մեջ, մարդկային փոխհարաբերություններում, ուղղորդել է այն ճիշտ ճանապարհով, որով մենք շարժվել ենք առաջ: Ուր էլ գնամ, իմ փարոսը, դրոշակակիրը մնալու են իմ կինը եւ իմ ընտանիքը»,- ասում է նա: