Պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովը քննարկում է ԱԺ-ին ՄԻՊ-ի թեկնածուն ներկայացնելու հարցը
Ազգային ժողովի պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սկսել է քննարկել խորհրդարանին Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածուին ներկայացնելու հարցը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը հայտնեց, որ ՄԻՊ-ի պաշտոնի համար ներկայացվել է երեք թեկնածուի դիմում:
Հանձնաժողեվի անդամներ Էդմոն Մարուքյանը և Հովհաննես Մարգարյանը ներկայացրել են «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի թեկնածությունը, ՀՀԿ խմբակցությունը ներկայացրել է Արման Թաթոյանի, իսկ Տիգրան Ուրիխանյանը՝ Նարեկ Ալոյանի թեկնածությունը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի անդամները կներկայացնեն իրենց թեկնածուներին, որից հետո նրանք ժամանակ կունենան ելույթ ունենալու և իրենց մոտեցումները ներկայացնելու համար: Ազգային ժողովին ներկայացնելու համար ՄԻՊ-ի թեկնածուին հանձնաժողովի անդամները կընտրեն ձայների 3/5 հարաբերակցությամբ: ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն ունի 12 անդամ, որից 6-ը ներկայացնում են ՀՀԿ խմբակցությունը: