Հայ հայտնիները՝ «ArmMod Fashion» նախագծի շնորհանդեսին
«Հայաստանում նորոձևությունը կաղում է». այս արտահայտությունը հաճախ ենք լսում: Ոլորտի զարգացման նպատակով Երևանում մեկնարկում է «ArmMod Fashion» խորագրով նախագիծը: Այն ուղղված է հայկական արտադրանքի տարածմանը և երիտասարդ ստեղծագործողների մասնագիտական զարգացմանը: BlogNews-ը ներկա է եղել նախագծի շնորհանդեսին:
Կազմակերպիչները նախատեսում են մարտից կազմակերպել նորաձևության ցուցադրություններ, ինչը կկրի պարբերական բնույթ:
Հայկական տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Ստելլա Ակլյանը նշեց, որ  ցուցադրությունների ընթացքում իրենց աշխատանքները կներկայացնեն Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի, Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի, Գեղեցիկ արվեստների ազգային ակադեմիայի, Երևանի մշակույթի պետական քոլեջի, Փ. Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի պետական քոլեջի ուսանողներն ու շրջանավարտները:
Նախագիծն ունի «Հայկականը նորաձև է» նշանաբանն ու պրոպագանդելու է հայկական արտադրությանհագուստ ու կոշիկներ: Նախագծի հեղինակ և ղեկավար Ռուբինա Գրիգորյանը շեշտեց, որ հատկապես ուսանողները հնարավորություն չունեն ցուցադրություններ կազմակերպելու, իրենք որոշել են ստեղծել այդ հնարավորությունը. «Կօգնենք նաև գովազդի հարցում: Ընտրել ենք ուսանողներին, որպեսզի հայկական բրենդ ձևավորվի»:
Ուսանողների սահմանափակ հնարավորություններից խոսեց նաև Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ուսումնագիտական գծով պրոռեկտոր Մկրտիչ Այվազյանը. «Ոչ բոլորին է հաջողվումցուցադրություններ կազմակերպել, չնայած հայտնի մոդելավորողներից շատերը Գեղարվեստի պետական ակադեմիայի շրջանավարտներ են»:
Նախագծի շնորհանդեսին ներկա էին մի շարք հայտնի մարդիկ:
Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ»Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ»Մենք տեղեկություններ ունենք, որ թշնամին նոր հարվածներ է նախապատրաստում էներգետիկ ոլորտին․ Շմիգալ Ուկրաինայի 2026 թվականի հումանիտար օգնության ծրագիրը ֆինանսավորվել է 14%-ով. ՄԱԿ Հռոմում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում կայանալիք COP17-ի օրակարգային փաստաթղթերը Հայաստանի և Զիմբաբվեի միջև քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացվել Պատերազմն ավարտելու համար Դոնբասը պետք է հանձնվի. նման պայմաններ են առաջարկում և՛ ԱՄՆ-ն, և՛ Ռուսաստանը․ Զելենսկի Եվս մեկ երկիր կոչ է արել իր քաղաքացիներին լքել Իրանը Պետրոս Ավետիսյանը միացավ «Վանին» Գյումրիի կենտրոնում դանակահարել են կանգառում կանգնած երիտասարդի ՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանԳյումրիում հայտնի 100 տարին բոլորած շենքը, որը դիմացել է 88-ի երկրաշարժին, տանիքի մի հատված վերջին օրերին տեղացած առատ ձյան հետևանքով վնասվել էՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանՄախաչև-Ծառուկյան մենամարտ կլինի՞ Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 21-ից 25-ը Մերցը վերընտրվել է Քրիստոնեա-դեմոկրատական ​​միության նախագահի պաշտոնում Հայաստան այցելած ադրբեջանցիները լքել են երկիրը «Բագրատաշեն» անցման կետով․ ԱԱԾ Աջափնյակում տեղի ունեցած դեպքի մասնակիցներից 12-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում․ ՔԿ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կատարվել է Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածություն ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի գլոբալ մաքսատուրքերը Պարզվել է Աջափնյակում մեկ անձի սպանություն, ինչպես նաև 7 անձանց նկատմամբ սպանության փորձ կատարած անձի ինքնությունը «Նոայի» հաղթանակը ճանաչվել է լավագույնը Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆում Լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 11-րդ բալիկը Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Զիմբաբվեյի Հանրապետության միջև առաջին քաղաքական խորհրդակցությունները ԱՄՆ դեսպանատունը կարևոր հայտարարություն է տարածել Փետրվարի տաքացումը դեռ գարուն չէ. գյուղատնտեսական աշխատանքները վաղ է սկսել․ Լևոն Ազիզյան Տարեվերջին պարտքի գումարն արդեն իսկ ճշգրտվել է․ ՏԿԵՆ Աջափնյակի զինված միջադեպի գործի շրջանակներում Երեւանում լայնամասշտաբ խուզարկություններ են շուրջ 40 հասցեներում Ի՞նչ հիվանդության նշան է քայլելիս ոտքերի ցավը, ինչու՞ է վտանգավոր Ոչ ոք չի կարող չեղարկել Արցախյան նոր շարժման հնարավորությունը. Աննա ԿոստանյանՓաշինյանը գրեթե ամեն օր ֆեյսբուքով սրտիկ է ցույց տալիս, ձեզ վերագրո՞ւմ եքՆորարար տեխնոլոգիաներով ուժեղացող Հայաստան. Ուժեղ ՀայաստանՄեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԵրևանում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են իրականացվում․ ՆԳՆ Իրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞Կյանքից հեռացել է Արմենակ Մելքումյանը Իրանի միջուկային ծրագրի հարցը ռազմական ճանապարհով չի լուծվի․ Արաղչի Փաշինյանն ԱՄՆ–ից վերադարձել է Մենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԱննա Հակոբյանը Տեխասում հանդիպել է վանականների հետ (տեսանյութ) Վանաձորում բախվել են «Skoda»-ն և «Opel»-ը․ կա վիրավոր Ռուսաստանը չի դիտարկում Շվեյցարիան որպես Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունների իդեալական վայր Հատուկ ռազմական գործողությունից երկու օր առաջ Զալուժնին ռազմական դրություն մտցնելու առաջարկ է արել Զելենսկիին Նորվեգիան զորքերի որոշ մասին է դուրս բերում Իրաքից տարածաշրջանում պատերազմի վտանգի պատճառով Մենք չափազանց դանդաղ էինք խաղում և քիչ կրեատիվություն ցուցաբերեցինք․ «ԱԶ Ալկմարի» կիսապաշտպանը՝ «Նոայի» դեմ խաղի մասին ՖԻՖԱ-ն պատրաստվում է փոխել ֆուտբոլի կանոնները Վինիսիուսի սկանդալից հետո Անհուսալի վարկերի աջակցության ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադարձի համար. Արցախի ԱԺ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանՏավուշի ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել