Հայոց Բանակը մարմնավորում է մեր ժողովրդի հայրենասեր հոգին, ապագայի վստահությունը
Արմեն Երիցյանը ֆեյսբուքյան իր էջումգրում է.
Սիրելի Հայոց փառապանծ Բանակի քաջարի Զինվոր,
Հայոց Բանակի ծննդյան տոնի առթիվ հոգու բերկրանքով ու խնդությամբ Մեր սիրառատ օրհնությունն ու շնորհավորանքներն ենք բերում Ձեզ՝ քաջարի Մեր Զինվորներին ու Զորավարներին և համայն Մեր Ժողովրդին:
Մեր անկախ պետության սիրասուն զավակն է Հայոց Բանակը, որը ծնունդ առավ Հայրենյաց պաշտպանության մարտերում, զրկանքների ու զոհողությունների մեջ և աճեց ու ամրապնդվեց դյուցազուն Սասունցի Դավթի նման՝ օր օրի և ժամ առ ժամ:
Հայոց Բանակը մարմնավորում է Մեր Ժողովրդի հայրենասեր հոգին, ազգային մեր իրավունքները պաշտպանելու կամքը, ապագայի վստահությունը ,որը պատվարն ու ապավենն է հայրենի Մեր Երկրի խաղաղ կյանքի ու առաջընթացի: Փա´ռք և գոհություն Աստծուն, որ Մեր Բանակը իր ծննդյան փառապանծ տոնը դիմավորում է ձեռքբերումներով ու հաղթանակներով, մարտունակ ու արի ոգով, նաև՝ ամուր հեղինակությամբ, որ ունի մեր ժոդովրդի հոգում: Հայոց Բանակի տոնի կապակցությամբ Մեր գնահատանքն ենք բերում Հայոց Բանակի կազմավորման և զորացման, նրա քաջազուն ոգու կերտման գործում ավանդ ու երախտիք ունեցող Մեր սիրելի զավակներին, Հայրենիքի սահմանները այսօր պաշտպանող մեր Զորաց և Զորականաց, ովքեր իրենց ազնվասիրտ ծառայությամբ շարունակում են պանծալի ճանապարհը Հայոց Բանակի:
Աղոթում ենք, որ Բարձրյալն Աստված Իր հանապազ օրհնության ներքո պահպանի մեր Հայրենիքը, Մեր ժողովրդին՝ ի սփյուռս աշխարհի և արգասավորի մեր ջանքերը ի սեր Մեր Երկրի, լուսավոր գալիքի և հույսերի: Թո´ղ Տերը Երկնային խաղաղության մեջ հանգիստ պարգևի մարտերում մարտիրոսացած Մեր զավակներին և Իր ամենառատ շնորհներով քաջառողջ պահի Մեր Բանակի Զորավարներին ու Մարտիկներին՝ արի ոգով և հաղթական բազուկով: Թո´ղ Մեր կյանքում միշտ շողա Հայրենիքին ծառայության պատիվն ու պարծանքը:
Սիրելի Զինվոր,
Հայոց Բանակի տոնի կապակցությամբ մաղթում ենք Ձեզ արևշատություն, նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ Ձեր ծառայողական հայրենանվեր գործունեության մեջ.... հանուն Հայաստան եւ Արցախ աշխարհի խաղաղության, պայծառության և բարգավաճման: