Հայ մենասահորդներին չհաջողվեց հաղթահարել Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի արգելքը
Արամ Ուգուջյանը ֆեյսբուքյան իր էջումգրում է.
Բրատիսլավայում( Սլովակիա ) մեկնարկած գեղասահքի 2016թ Եվոոպայի առաջնությունում երեկ ուշ երեկոյան կայացան տղամարդկանց մենասահքի կարճ ՝ պարտադիր ծրագրի կատարման մրցումները: Այն ստուգատեասին մասնակցող 28երկրի 35 գեղասահորդների համար որակավորման փուլ էր համարվում ու այստեղ1-24-րդ տեղերը զբաղեցրած գեղասահորդները իրավունք էին ստանում շարունակելու պայքարը եզրափակիչ փուլում ՝ ազատ ՝ կամավոր ծրագրի կատարման մրցումներում և վիճարկելու առաջնույան մեդալաերը:
Ցավոք, կարճ ծրագրի կատարման մրցմանը մասնակցած 19-ամյա հայազգի 2 մենասահարդներին՝ ՀՀ պատվիրակ Սլավիկ Հայրապետյանին ու Վրաստանը ներկայացնող Արմեն Աղայանին չհաջողվեց հաղթահարել որակավորման փուլի արգելքը:
Այս մրցաձևում անձնական ռեկորդային ցուցանիշ արձանագրած Արմենը 49,32 միավոր արդյունքով 35 մասնակիցների մեջ գրավեց 29-րդ տեղը ,իսկ սպասվածից ավելի համեստ հանդես եկած Սլավիկն էլ 46, 71 միավոր ցուցանիշով ճանաչվեց 31-րդը: Հիշեցնենք, որ այստեղ միայն Ադրբեջանի, Հունգարիայի ,Սլովակիայի ու Թուրքիայի պատվիրակներին իրենից ետ թողած Հայրապետյանը բոլորվին վերջերս՝ հունվարի 6-10-ը Լեհաստանի Տորուն քաղաքում ընթացած՝ Mentor Nestle Torun Cup 2016
միջազգային մրցաշարում արծաթե մեդալի էր արժանացել ու կարճ ծրագրում էլ արձանագրել էր 57,06 միավոր արդյունքն և զբաղեցրել էր 3-րդ հորիզոնականը:Այդ արդյունքը Բրատիսլավայում կրկնելու դեպքում Սլավիկը կգրավեր 23-րդ տեղն ու եզրափակիչ փուրլին ՝ ազատ կամավոր ծրագրի կատարման մրցմանը մասնակցող 24 ուժեղագույնների շարքում տեղ կունենար: