Ովքեր են Հայաստանի ամենահարուստ կին պաշտոնյանները. լուսանկարներ
Wnews.am-ը գրում է.
Հայ հասարակությունում ղեկավար կանանց թիվն օրեցօր ավելանում է. նրանք խելացի են, կարողանում են անկախ որոշումներ կայացնել, համարձակ են եւ ինքնավստահ։ Նրանցից շատերի ունեցվածքը գերազանցում է իրենց ամուսինների կարողությանը։
Ովքեր են հայ ամենահարուստ կին պաշտոնյաները. Wnews.am-ն առաջարկում է ծանոթանալ նրանց ունեցվածքին ըստ իրենց կողմից ներկայացրած հայտարարագրի.
ռաիսա
Ռաիսա Վարդանյանը 2013 թվականից  Հայաստանն է ներկայացնում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում։
Տիկին Վարդանյանը ամենահարուստ հայ կին դեսպանի համբավ է ձեռք բերել:
ռայա
Ռաիսա Վարդանյանը հայտարարագրել է երեք բնակարան, որոնցից մեկը 34 մլն 800 հազար, մյուս երկուսից յուրաքանչյուրը 40,800,000 դրամ արժողության։
Նրա դրամական միջոցները կազմում են 150 մլն 468 հազար դրամ, 1 մլն 354 հազար դոլար, 769 հազար 820 եվրո։
Նրա տարեկան եկամուտը կազմում է 35,608,890 դրամ։
հր
Ուժեղ կնոջ եւս մեկ վառ օրինակ է ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը։ Նա եւս դասվում է ամենահարուստ կին պաշտոնյաների թվին։
Հրանուշ Հակոբյանը հայտարարագրել է 31 մլն 42 հազար դրամ,21 հազար 827 եվրո, 26 հազար 881 դոլար։
Տիկին Հակոբյանի տարեկան եկամուտը կազմում է 10 մլն 442 հազար դրամ։
հերմ
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը եւս աչքի է ընկնում իր հարուստ ֆինանսական միջոցներով։
Hermine_Nagdalyan_05_12
Նրա դրամական միջոցները կազմում են 35 մլն դրամ եւ 5,000 դոլար։ Տիկին Նաղդալյանը հայտարարագրել է նաեւ երկու բնակարան Երեւանում,4 հողամաս եւ 2 շինություն: Նրա տարեկան եկամուտը կազմում է 347 մլն 724 հազար դրամ։
Marine-marabyan-2
ԱԺ պատգամավոր Մարինե Մարաբյանը, ում մասին տեղեկությունները շատ չեն եւ նա հանդես չի գալիս հրապարակային ելույթներով կամ ասուլիսներով, եւս հարուստ կին պաշտոնյաների թվում է։
Նա հայտարարագրել է 23 մլն դրամ եւ 132 հազար դոլար։
Մարինե Մարաբյանի տարեկան եկամուտը կազմում է 4 մլն 560 հազար դրամ։
արեւիկ
Սահմանադրական դատարանի անդամ Արեւիկ Պետրոսյանը եւս դասվում է հարուստ պաշտոնյա կանանց թվին։
Նա հայտարարագրել է 46 մլն դրամ եւ 3,500 դոլար։ Արեւիկ Պետրոսյանի տարեկան եկամուտը կազմում է 9 մլն 957 հազար դրամ։
նաիրա
Հայ ամենահարուստ կին պաշտոնյաների թվին է դասվում նաեւ Երեւանի ավագանու անդամ Նաիրա Նահապետյանը, ով նաեւ գործարար է եւ հանդիսանում է Հայաստանում Փոքր ՀԷԿ–երի Միության նախագահը:
Նաիրա Նահապետյանի ֆինանսական միջոցների մասին տեղեկատվություն առկա չէ, սակայն, վստահ ենք, որ նրա ունեցվածքը համեստ չէ։