Կադիրովը նշել է Ուկրաինայում հատուկ գործողության իրական նպատակները
Հատուկ ռազմական գործողության շրջանակներում Ռուսաստանը նույնպես պայքարում է իր ապագայի համար, այս մասին իր Telegram ալիքում գրել է Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը։
«Մենք պայքարում ենք ոչ միայն նացիստական ​​կամայականությունից երկար տարիների խաղաղ բնակիչների ազատագրման համար։ Մենք պայքարում ենք մեր երկրի՝ Ռուսաստանի ապագայի համար, մեր ավանդույթների, ինքնության, հոգևոր և բարոյական արժեքների, կրոնի, արդարության հաղթանակի համար»,- նշել է տարածաշրջանի ղեկավարը։
Ինչպես նշել է Կադիրովը, Ռուսաստանը երկար տարիներ ասում է, որ «կարիք չկա ՆԱՏՕ-ի ուժերով Ռուսաստանի սահմանների երկայնքով սպառնալ և խեղկատակություն անել»։ Չեչնիայի ղեկավարի խոսքով՝ իրենք «զսպված, բայց հասկանալի կերպով կրկնել են», որ պետք չէ խոշտանգել ու ոչնչացնել Դոնբասի ռուսալեզու բնակչությանը։
Բացի այդ, ինչպես նա հիշել է, Ռուսաստանն ասել է, որ «Ղրիմը մերն է», ուստի չարժե «պարբերաբար միապաղաղ և սովորական ռեժիմով կրկնել», որ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում այդ տարածք են ներխուժելու։
«Ի վերջո, եթե մենք համառորեն կրկնում էինք, որ դուք կարող եք, ինչքան ուզում եք, փայփայել և ցանկանալ ձեր անդեմ ԼԳԲՏ զանգվածին, բայց մի պարտադրեք մեզ, դա նշանակում էր, որ մենք դա թույլ չենք տա մեր երկրում։ Մենք սա չենք հասկանում և չենք ընդունում»,- գրել է նա։