Կրեմլը չի մեկնաբանում Վրաստանի նախագահի ընտրությունների արդյունքները
Կրեմլն ի գիտություն Է ընդունել Վրաստանի նախագահի ընտրություններում Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հաղթանակի վերաբերյալ տեղեկատվությունը, բայց այդ հարցը չի մեկնաբանում մինչեւ ՌԴ-ի հետ երկկողմ կապերի նկատմամբ Թբիլիսիի տրամադրվածության հստակեցումը:
Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին: «Մենք, իհարկե, հետեւում Էինք Վրաստանից ստացվող տեղեկություններին, մենք ի գիտություն ենք ընդունում թեկնածու Զուրաբիշվիլիի հաղթանակի տեղեկատվությունն ու փաստը»,-ասել Է Կրեմլի ներկայացուցիչը: Պատասխանելով այն հարցին, թե Զուրաբիշվիլիի հաղթանակը արդյոքն լավատեսություն Է ներշնչում Մոսկվային, Պեսկովն ասել Է. «Այստեղ մենք, այնուամենայնիվ, նախընտրում ենք սպասել առաջին հայտարարություններին, Ռուսաստանի եւ Վրաստանի հարաբերությունների զարգացման հնարավոր հեռանկարների գնահատմանը»: