Տիմոշենկոն սպառնալիք է համարել երկրից ուկրաինացիների «զանգվածային ու խուճապահար փախուստը»
«Բատկիվշչինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոն հայտարարել Է, որ երկիրը լքող քաղաքացիների թիվը սպառնալիք Է պետության ազգային անվտանգության համար. «դա զանգվածային եւ խուճապահար փախուստ Է իրենց հողից», տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ուկրաինայի իշխանությունների գնահատումներով՝ երկրի շուրջ 3,2 մլն քաղաքացիներ (ավելի քան 40 միլիոնից) մշտապես աշխատում են արտասահմանում, իսկ շուրջ 9 միլիոնը մեկնում են սեզոնային աշխատանքների: Ուկրաինայի կառավարության նախկին ղեկավարի խոսքով՝ ուկրաինացիները մեկնում են փող վաստակելու, քանի որ կյանքն Ուկրաինայում «վերածվել Է գոյատեւման»: Իսկ երկրից մեկնող քաղաքացիների թվաքանակն սպառնալիք Է նրա ազգային անվտանգության համար:
«Դա արդեն աշխատանքային տուրիզմ չԷ, դա զանգվածային եւ խուճապահար փախուստ Է իրենց հողից»,- ասել Է Տիմոշենկոն «Նոր սոցիալական դոկտրինա. նոր հնարավորություններ յուրաքանչյուրի համար» ծրագրի շնորհանդեսի ժամանակ, որը պատրաստել Է իր կուսակցությունը: Հեռարձակումն իրականացվել Է Facebook-ում Տիմոշենկոյի Էջում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին: