Ադրբեջանում ևս մեկ մարդ է սպանվել Գյանջայի իրադարձությունների առնչությամբ
Ադրբեջանում Գյանջայի իրադարձությունների առնչությամբ ևս մեկ մարդ է սպանվել՝ Սամեդ Ֆուադ Տոֆիգ օղլուն՝ Գյանջայի իրադարձությունների հետևում կանգնած համարվող ծայրահեղական կրոնական ուղղվածության խմբավորման ակտիվ անդամներից մեկը, հայտնում է Trend գործակալությունը:
Հուլիսի 28-ին երկրի պետական անվտանգության ծառայության հատուկ նշանակության խմբի իրականացրած օպերատիվ միջոցառումների ընթացքում պարզվել է, որ Սամեդովը թաքնվում է Սամուխ գյուղում:
Սամեդովի ձերբակալության հատուկ գործողության ժամանակ նա զինված դիմադրություն է ցուցաբերել, և սպանվել  է պատասխան կրակից: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է «Մակարով» տեսակի ատրճանակ:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Ադրբեջանում սպանվել է Գյանջա (Գանձակ) քաղաքի քաղաքապետ Էլմար Վելիևի դեմ մահափորձի կազմակերպիչներից մեկը: Զինված դիմադրություն ցուցաբերելու ժամանակ սպանվել է Գյանջայի բնակիչ Աղա Սարհանին, որը, ըստ երկրի իրավապահ մարմինների, Յունիս Սաֆարովի հետ համատեղ կազմակերպել է Վելիևի դեմ մահափորձի ծրագիրը:
Գյանջա քաղաքում անկարգությունների համար ընդհանուր առմամբ 22 մարդ է ձերբակալվել:
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այդ դեպքերն ահաբեկչություն է անվանել՝ ուղղված Ադրբեջանի պետականության դեմ: Հաղորդվել է, որ Ադրբեջանի իրավապահ մարմինների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների ընթացքում սպանվել է Գյանջա քաղաքում ոստիկանի սպանության համար մեղադրվող Ռաշադ Բոյուկիշիևը: