Արցախը փաստացի այլևս մեր վերահսկողության ներքո չէ, սակայն դա չի նշանակում, որ կարող ենք թույլ տալ մոռացության մատնել Արցախի թեման. Մեսրոպ Առաքելյան Հենց այսպիսի հոտ է գալիս քաղցկեղ ունեցող մարդու վրայիցՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են Ռուսաստանում հեշտացնում են բնակարաններում արև ային մարտկոցների տեղադրումը Արցախը օկուպացրել են Ադրբեջանի զինվшծ ուժերը, իսկ Հայաստանը՝ Ալիևի կամակատար քաղաքական ուժը. Արմեն Աշոտյան «ՀայաՔվեն» հաստատակամ է Արցախը երբևէ դարձյալ հայկականացնելու առաքելության հարցումԱնհայտ ամերիկյան ինքնաթիռ է հատել Ռուսաստանի սահմանը «ՀայաՔվե» միավորումը տարածքային գրասենյակ բացեց Արարատի մարզի Մասիս համայնքումԲաքվում հայ են դատում, Երևանում իշխանությունները դիսկոտեկ են անում և զվարճանում․ Մենուա ՍողոմոնյանՓետրվարի 20-ին առաջին անգամ ցուցադրվել է «Թոմն ու Ջերին» մուլտֆիլմը Ucom-ը և Hero House Yerevan-ը կշարունակեն համագործակցել ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Արարատի մարզում ՊՆ զինծառայող է մшհшցել․ ինչ է կատարվումՊատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները. Գագիկ Ծառուկյան Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելու Փաստեր Հաղարծին վանքի մասին, որոնք հաստատ չգիտեիր. բացահայտելով Հայաստանը (մաս 10)Մի շարք հասցեներում ջուր չի լինելու Արտաքին զիջումներ, ներքին ճնշումներ. իշխանության պահպանման երկակի ռազմավարություն Ընտրակա՞շառք, թե՞ վարչական ռեսուրս․ Սյունիքում աջակցությունների բաժանումը նախընտրական մեկնարկից օրեր անց Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կփոխվի Հայաստան եմ վերադառնում խաղաղության ավելի մեծ վստահությամբ. Նիկոլ Փաշինյան ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Օբաման բացահայտել է գաղտնիքը՝ հայտարարելով այլմոլորակայինների գոյության մասին․ Թրամփ Երևան-Երասխ ճանապարհին «BMW»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփեզրյա ծառերին․ կա զnh Հայը տարբեր փուլերում իր խելամիտ և ռացիոնալ որոշումը կայացրել է, և մեր հավաքական ճակատագրի հարցը կրկին կախված է մեր սկզբունքային դիրքորոշումներից․ Աբրահամյան Ադելիա Պետրոսյանն Իտալիայի օլիմպիական խաղերում զբաղեցրեց 6-րդ հորիզոնականը Այն մասին, թե ինչպիսի բանակ ենք մենք կառուցելու իշխանության գալուց հետո. Ավետիք ՉալաբյանԴոլարը թանկացել է, ռուբլին՝ էժանացել․ փոխարժեքն՝ այսօր ԳՈՀՈՒԹՅԱՆ ԱՂՈԹՔԱլիևի անվտանգության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել Վաշինգտոնում նրա ռեժմի դեմ բողոքող ցուցարարներին Կոչ ենք անում ՀՀ իշխանություններին դադարեցնել Եկեղեցու հանդեպ հալածшնքները և հարգել Եկեղեցու դարերով ամրագրված ինքնիշխանությունն ու ինքնավարությունը․ Եպիսկոպոսաց հավաքի մասնակիցների հայտարարությունը Սպասվում են տեղումներ՝ լեռներում ձյան, նախալեռներում՝ անձրևի տեսքով Մեծատառերով գրված «խաղաղություն» բառի ֆոնին Ադրբեջանի նախագահն ու Հայաստանի վարչապետը իրար ձեռք են սեղմում․ խորհրդանշական իմաստ ունի․ Հաջիև «Լադա»-ն խուզարկել են ու թմրամիջոցի 71 փաթեթ հայտնաբերել Թբիլիսիի Խոջիվանքի պանթեոնում կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ և ծաղիկների խոնարհում Թումանյանի շիրիմին «Նոան» հաղթեց «ԱԶ Ալկմարին» Իսակովի պողոտայում այրվել է ավտոմեքենա. կա տուժած Կասպից ծովում երկրաշարժ է տեղի ունեցել ԵՄ-ն պաշտոնապես ԻՀՊԿ-ն ճանաչել է որպես ահաբեկչական կազմակերպություն Հայաստանը հետաքրքրված է հնդկական «Pralay» հրթիռներով «Բարսելոնան» մրցավարների չի կաշառել․ Լա Լիգայի նախագահ Նա էր խաղում ինձ հետ, ոչ թե հակառակը․ Լուիշ Ֆիգուն՝ Ռոնալդուի մասին Եթե Իրանը սխալ թույլ տա և հարձшկվի մեզ վրա, ապա կհանդիպի այնպիսի պատասխանի, որը նույնիսկ չի կարող պատկերացնել․ Նեթանյահու Հնդկաստանում կանցկացվի 74 երկրների մասնակցությամբ ռազմածովային զորավարժություններ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու Էդուարդ Դայանը արժանացել է Գրան Պրիի «Հաբլը» նկարահանել է մահացող աստղի վերջին շունչը. «Ձու» միգամատության ցնցող լուսանկարը Վահագն Խաչատուրյանը դասախոսություն է կարդացել Հունաստանի հեղինակավոր ուղեղային կենտրոնում Ավանում հարգանքի տուրք են մատուցել լեգենդար մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի հիշատակին Սրտանց շնորհավորում եմ եզդիական համայնքին Սուրբ Նաբիի (Խըդըր Նաբիի) տոնի առթիվ․ Նարեկ ԿարապետյանԹրամփը մեկ տարով երկարաձգել է Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցները Էմանուել Մակրոնը մայիսի 4-ին կժամանի Հայաստան