Ստոլտենբերգը հայտնել Է ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի օրակարգը
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ Մայիսի 25-ին ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի գլխավոր հարցերը կդառնան դաշնակիցների միջեւ բեռի արդարացի բաշխումը, ինչպես նաեւ «կայունության պրոյեկտումը» գործընկեր երկրների վրա եւ ահաբեկչության դեմ պայքարը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է դաշինքի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը:
«Երբ ութ շաբաթ հետո հանդիպեն մեր պետությունների եւ կառավարությունների ղեկավարները, նրանց օրակարգը կներառի երկու հանգուցային կետ: Առաջինը բեռի արդարացի բաշխումն Է՝ մեր անդրատլանտյան կապերն ամուր պահպանելու համար»,- Բրյուսելում լրագրողներին ասել Է Ստոլտենբերգը դաշինքի անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարների նիստից առաջ:
Նա նշել Է, որ «դա ոչ միայն փողն Է, այլեւ ներդրումները մեզ անհրաժեշտ կարողություններում եւ ուժերի տրամադրումը ՆԱՏՕ-ի ծավալման համար»:
«Երկրորդ հիմնական հարցը վերաբերում Է ՆԱՏՕ-ի ջանքերի ամրապնդմանը կայունության պրոյեկտման եւ ահաբեկչության դեմ պայքարելու համար»,- հայտարարել Է դաշինքի գլխավոր քարտուղարը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին: