Միջազգային հետախուզման մեջ են Հայաստանում հափշտակված 162 ավտոմեքենաներ
ՀՀ ՊԵԿ մաքսային ձևակերպումների մասնագիտացված կետից և Ճանապարհային ոստիկանությունից ստացված տեղեկատվության հիման վրա ստուգվել է 21 952 ավտոտրանսպորտային միջոց: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, ստուգման արդյունքում ՀայաստÕ �նում հայտնաբերվել է հափշտակված 4 ավտոմեքենա:
Միջազգային հետախուզման մեջ են Հայաստանում հափշտակված 162 ավտոմեքենաներ:
2016 թվականին Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն (ԱԿԲ) ստացել և առաքել է 16 095 տեղեկատվական միավոր, որոնցից 5 395-ը փոխանակվել են ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումների հետ:
ԱԿԲ-ի գործունեության ուղղություններից առաջնահերթային են հանդիսացել անձանց հետախուզումը՝ 10 810 տեղեկատվական միավոր, անձանց օպերատիվ ստուգումները և նույնականացումը՝ 5316, առևանգված տրանսպորտային միջոցների հետախուզումը՝ 1 067 և այլն:
Գլխավոր քարտուղարություն են ուղարկվել օպերատիվ նշանակության 47 հատուկ հաղորդագրություններ:
Շարունակվում է ԱԿԲ-ի տվյալների պահոցների համալրումը: Այսօրվա դրությամբ ԱԿԲ-ի տվյալների պահոցներում ընդամենը կուտակված է 286 428 տեղեկատվական միավոր:
Հաշվետու ժամանակահատվածում կազմվել և ոստիկանության ծառայություններին ու այլ շահագրգիռ մարմիններին են տրամադրվել 69 վերլուծական և տեղեկատվական նյութեր հանցավորության դեմ պայքարի տարբեր ուղղությունների վերաբերյալ, որոնք մեթոդական և կիրառական նշանակություն ունեն: ՀՀ ոստիկանության ծառայություններ  են փոխանցվել օպերատիվ բնույթի 22 նյութեր:
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՊԵԿ մաքսային ձևակերպումների մասնագիտացված կետից և Ճանապարհային ոստիկանությունից ստացված տեղեկատվության հիման վրա ստուգվել է 21 952 ավտոտրանսպորտային միջոց: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, ստուգման արդյունքում Հայաստանում հայտնաբերվել է հափշտակված 4 ավտոմեքենա: